ארגון חדר ילדים

איך מסדרים חדר ילדים

ארגון חדר ילדים

סידור חדר ילדים הוא בין האתגרים שכל הורה נאלץ להתמודד איתם לעיתים תכופות. בין אם מדובר על סידור צעצועים במגירות, ובין אם מדובר בבגדים שמוצאים את דרכם לרצפה מדי יום, יש להקדיש הרבה זמן ועבודה כדי לשמור על חדר הילדים מסודר. במאמר הבא, ניתן לקרוא טיפים ודגשים שיוכלו לסייע לכל הורה לדעת איך לסדר חדר ילדים בצורה היעילה והפשוטה ביותר. 

 

סידור חדר הילדים – טיפים

על מנת לסדר את חדר הילדים וגם לשמור עליו מסודר לאורך זמן, ניתן ליישם את הטיפים הבאים:

  • סידור חדר של כמה ילדים – מורכבות נוספת שעלולה להתלוות לתהליך סידור חדר הילדים, היא כשמדובר על חדר שמשמש כמה ילדים בגילאים שונים. שכן, כל יחד צריך פינה משלו, משחקים וצעצועים משלו, ספרים שמתאימים לגיל שלו וכן הלאה. לכן, כאשר מדובר בחדר שמשמש כמה ילדים, יש לשים לב כי אכן מעניקים לכל ילד את המענה לצרכים שלו. ניתן לסדר את הצעצועים שמתאימים לכל ילד בסמוך למיטה שבה הוא ישן, על מנת לאפשר לו נגישות נוחה יותר.  
  • נגישות במדפים – מומלץ להתקין בחדר הילדים מדפים בגבהים שונים. זאת על מנת שהילדים יוכלו להגיע אל הפריטים שממוקמים על המדפים בצורה נוחה. מומלץ למקם את המשחקים היותר שימושיים במדפים נמוכים יותר, בעוד שפריטים פחות שימושיים, או פריטים עיצוביים כמו תמונות, ניתן למקם על מדפים גבוהים יותר. 
  • סידור ארון הבגדים – על מנת לאפשר סדר בארון הבגדים שבחדר הילדים, מומלץ להתקין מדפים בגבהים שונים. את הבגדים שבהם הילדים משתמשים מדי יום, כמו בגדי בית הספר, ניתן למקם במדפים הנמוכים יותר. לעומת זאת, פריטים שפחות עושים בהם שימוש, כמו ביגוד קיץ בעונת החורף, ניתן למקם במדפים גבוהים יותר. 
  • מדפים לסידור ספרים – כדי לעודד את הילדים לקרוא ספרים, ניתן לרכוש עבורם ספרים שעוסקים בתחומי העניין של כל ילד. את הספרים מומלץ למקם על מדף בגובה נגיש, או לחלופין בתוך ארגונית ייעודית בגובה נגיש, על מנת לאפשר לילדים לקרוא בהם מתי שירצו. כמו כן, המדפים מאפשרים שמירה על סדר וארגון בצורה יעילה במיוחד. 
  • החלפת צעצועים לפי גיל ועניין – במרבית המקרים, חדר ילדים עמוס במשחקים וצעצועים שונים, אך הילדים משחקים בחלק מהם בלבד. לכן, מומלץ לערוך מיון בין הצעצועים הרבים, על מנת להעביר הלאה צעצועים שרק תופשים מקום בחדר ללא שימוש. כמו כן, מומלץ פעם בשבועיים או פעם בחודש, להחליף את סדר המשחקים, בצורה שבה המשחקים שמוקמו במדף גבוה, ימוקמו בסידור החדש במדף נמוך. זאת על מנת לאפשר לילדים להנות מצעצועים ומשחקים שפחות היו נגישים אליהם. 
  • סדר לפי קטגוריות – בדומה לסידור החדר שנעשה על פי אזורים מסוימים (אזור למידה, שינה וכן הלאה), כך כדאי גם לארגן את הצעצועים והמשחקים לפי אזורים. בכל אזור מומלץ ליצור מכנה משותף לכל הפריטים, לדוגמא אזור של משחקי קופסא, אזור של משחקי מחשב וכן הלאה. על מנת ליצור את אותם אזורים, מומלץ להיעזר בקופסאות בגדלים שונים, על מנת שאלה יוכלו לאגד את כל הפריטים בצורה יעילה.
  • אחסון צעצועים ומשחקים – מומלץ למקם את החפצים והצעצועים בקופסאות פלסטיק שקופות. זאת על מנת שהילד יוכל לראות מה יש בתוך כל קופסא. אפשרות נוספת היא לסדר הכול בסלסילות די רחבות, אך לא עמוקות מדי. זאת בשל כל שסלסילות עמוקות, הן מתכון כמעט בטוח לבלגן, מפני שהיד הקטנה של הילד, לא תוכל להגיע לתחתית הסלסילה.
  • זריקת ציורים ויצירות – אמנם מדובר בנושא די רגיש, אך אגירת ציורים ויצירות ישנות, עשויה לגרום לבלגן בחדר. לכן, מומלץ לעשות סדר ביצירות הישנות יותר, על מנת לאפשר מקום ליצירות חדשות. 

בובו דקור סידור חדר ילדים

אנו המותג בובו דקור, מתמחים בייבוא של כלי בית ואחסון למטבח, מתוך אהבה לעיצוב, לסדר וארגון. כל המוצרים שלנו מיוצרים מחומרים איכותיים ביותר, ומתאימים לכל חלל הדורש שדרוג עיצובי וייחודי. כמו כן, אנו מאפשרים רכישה אונליין של כלי בית מעוצבים. אנחנו מקפידים על מגוון רחב, איכותי ומעודכן ועל מחירים נגישים, תוך הבנה ששירות הוא כמובן מעל להכל.

 

לכל שאלה או התייעצות מוזמנים ליצור אתנו קשר:

טלפון – 054-2241020

טלפון נוסף – 052-9535665

מייל – Bobodecor1@gmail.com

וואצאפ – 054-2241020

 
סל הקניות שלי
Close רשימת המשאלות
Close נצפו לאחרונה
קטגוריות